Osiągnięcia uczniów 2009/2010

Osiągnięcia naukowe i artystyczne:

  • Alicja Gromotowicz laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
  • Sylwia Kołodziejczyk laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii.
  • Paulina Tomżyńska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
  • Katarzyna Grajcar finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.
  • I miejsce Marcin Otrębski w Ogólnopolskim Konkursie Multimedialnym o Kazimierzu Wielkim.
  • I miejsce Aleksandra Chatys w kategorii poezja w III Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej.
  • I miejce Justyna Pedziach w Powiatowym Konkursie Informatycznym na Prezentację Multimedialną „Moja szkoła, moja klasa”.
  • I miejsce Sylwia Kołodziejczyk w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej.
  • I miejsce Aleksandra Chatys w III Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej i Recytowanej – w kategorii poezja recytowana.
  • I miejsce Karolina Rećko w III Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej i Recytowanej – w kategorii poezja śpiewana.
  • I miejsce Aleksandra CHatys w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim dla gimnazjalistów „Z głową na karabinie”.
  • II miejsce Katarzyna Mieleszko w Powiatowym Konkursie Komputerowo-Plastycznym „Najładniejsza Kartka Walentynkowa”.
  • II miejsce Katarzyna Mieleszko w II Powiatowym Konkursie Wiedzu o Unii Europejskiej „Europejskie ABC”.
  • II miejsce Justyna Tutaj w konkursie znajomości języka francuskiego dla uczniów klas pierwszych gimnazjum.
  • II miejsce Olga Owczarek w III Powiatowym Konmkursie Poezji Śpiewanej i Recytowanej – kategoria poezja śpiewana.
  • II miejsce Aleksandra Tomaszewska w II Powiatowym Konkursie „Z mitologią za pan brat”.
  • II miejsce Monika Łubianka w III Powiatowym Konkursie Historii Ojczystej i Historii Sztuki „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki” – kategoria Kopia obrazu Jana Matejki.
  • III miejsce Maria Sztuka w II Powiatowym Konkursie „Z mitologią za pan brat”.
  • III miejsce Magdalena Białas w II Powiatowym Konkursie „Z mitologią za pan brat”.
  • III miejsce Barbara Grzywińska w III Regionalnym Konkursie Komputerowym „Najładniejsza Kartka Wielkanocna”.
  • III miejsce Paulina Trzeciak w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Regionalne inspiracje”.
  • III miejsce Aleksandra Chatys w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS pt. „Żyję bez ryzyka” w kategorii prezentacja multimedialna.
  • III miejsce Sylwia Kołodziejczyk w Powiatowym Konkursie na Prezentację Multimedialną Poświęconą Halinie Poświatowskiej.
  • III miejsce Katarzyna Mieleszko w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej.
  • III miejsce Sylwia Kołodziejczyk w II Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Europejskie ABC”.
  • III miejsce Maria Sztuka w II Powiatowym Konkursie pt. „U źródeł kultury europejskiej”.
  • III miejsce Justyna Szałapska w konkursie Matematyka w Obiektywie.
  • III miejsce Karolina Rećko w IV Międzypowiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
  • I miejsce Mateusz Tarnowski  w III Powiatowym Turnieju „Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par”.
  • I miejsce Sylwia Kołodziejczyk w III Powiatowym Turnieju „Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par”.
  • I miejsce Gimnazjum 12  w III Powiatowym Turnieju „Matematyczno-Przyrodniczy Czar Par”.
  • III miejsce Olga Owczarek w kategorii pieśń w III Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej.
  • I miejsce Patrycja Klimas w VI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej.
  • I miejsce Aleksandra Chatys w konkursie recytatirskim Wojna Poezją Pisana.
  • I miejsce Katarzyna Ślęzak w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży  w Częstochowie.
  • 25. miejsce w kraju Paulina Tomżyńska w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „Polonus 2009”.
  • 26. miejsce w kraju Magdalena Sztuka w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „Polonus 2009”.
  • 35. miejsce w kraju Izabela Markowska w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „Polonus 2009”.
  •  I miejsce Katarzyna Mieleszko w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
  • II miejsce Katarzyna Kedzia w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
  • III miejsce Olga Owczarek w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
  • III miejsce Maciej Sobański w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
  • I miejsce Katarzyna Kędzia w konkursie na prezentację multimedialną pt. „Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych”.
  • II miejsce Marta Di Giusto w konkursie na prezentację multimedialną pt. „Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych”.
  • II miejsce Katarzyna Karoń w konkursie na prezentację multimedialną pt. „Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych”.
  • III miejsce Izabela Markowska w konkursie na prezentację multimedialną pt. „Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych”.
  • IV miejsce Paulina Trzeciak w II Powiatowym Konkursie „Z mitologią za pan brat”.
  • V miejsce Oskar Jończyk w VII Powiatowych Mistrzostwach w Rozwiązywaniu Angielskich Krzyżóek i Łamigłówek.
  • V miejsce Bartosz Nowowiejski, Olga Worwąg w I Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Krajach Obszaru Niemieckojęzycznego.
  • VII miejsce Mateusz Dziubiński w II Powiatowym Konkursie „Z mitologią za pan brat”.
  • VII miejsce Piotr Cudak w VII Powiatowych Mistrzostwach w Rozwiązywaniu Angielskich Krzyżóek i Łamigłówek.
  • wyróżnienie Izabela Markowska w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS pt. „Żyję bez ryzyka” w kategorii prezentacja multimedialna.
  • wyróżnienie Aleksandra Chatys w V Powiatowym Konkursie recytatorskim Poezji Anglojęzycznej.
  • wyróżnienie Justyna Kobierska w III Regionalnym Konkursie Komputerowym „Najładniejsza Kartka Wielkanocna”.
  • wyróżnienie Monika Muszewska w III Regionalnym Konkursie Komputerowym „Najładniejsza Kartka Wielkanocna”.
  • wyróżnienie Patrycja Basińska w III Regionalnym Konkursie Komputerowym „Najładniejsza Kartka Wielkanocna”.
  • wyróżnienie Wojciech Żyła w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Regionalne inspiracje”.
  • wyróżnienie Aleksandra Daniel w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
  • wyróżnienie Monika Puszek w Powiatowym Konkursie na Prezentację Multimedialną Poświęconą Halinie Poświatowskiej.
  • wyróżnienie Joanna Sołtan w Konkursie Komputerowym na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.
  • wyróżnienie Natalia Sowińska w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży  w Częstochowie.
  • wyróżnienie Szymon Kościelny w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży  w Częstochowie.
  • wyróżnienie Karolina Styrczula w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży  w Częstochowie.
  • wyróżnienie Magdalena Algubury w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży  w Częstochowie.
  • wyróżnienie Karolina Rećko w konkursie plastycznym na Kartkę Walentynkową przygotowanym przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży  w Częstochowie.
  • wyróżnienie Patryk Kuliński w III edycji konkursu na literacki sms „W pogoni za refleksją”.
Osiągnięcia sportowe:
  • I m. Sylwia Kołodziejczyk, Klaudia Litwniak, Aleksandra Tomaszewska w kategorii TM w XXXVI Jesiennych Marszak na Orientację.
  • I m. Anna Łapaj w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – drużynowe zawody LA.
  • I m. Gimnazjum 12 w gimnazjadzie Młodzieży Szkolenj Powiatu Grodzkiego – badminton chłopców.
  • I m. Maciej Socha w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – badminton.
  • I m. Gimnazjum 12 w  „Złotej Mili Częstochowy”.
  • I m. Gimnazjum 12 w Turnieju Siatkówki o Puchar Komendanta Straży Miejskiej w Częstochowie.
  • II m. Sylwia Kołodziejczyk, Magdalena Kudła w XXXV Jurajskich Marszach na Orientację „Wiosenny kompas” w kategorii TM.
  • II m. Gimnazjum 12 w VI Turnieju „Majówka z siatkówką”.
  • III m. Sylwia Falana, Ola Ciesielska, Malwina Hutna w XXXV Jurajskich Marszach na Orientację „Wiosenny kompas” w kategorii TM.
  • III m. Marta Di Giusto w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – drużynowe zawody LA.
  • III m. Gimnazjum 12 w gimnazjadzie Młodzieży Szkolenj Powiatu Grodzkiego – badminton dziewcząt.
  • III m. Gimnazjum 12 w Gimnazjadzie Młodziezy Szkolnej Powiatu Grodzkiego – koszykówka dziewcząt.
  • IV m. Gimnazjum 12 we współzawodnictwie sportowym szkół – dziewczęta.
  • IV m. Gimnazjum 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – łyżwiarstwo szybkie dziewcząt.
  • II m. Gimnazjum 12 w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej -IX Jurajska Liga Rowerowa Runda Jesienna (dziewczęta klasy 1).
  • III m. Sylwia Potęga, Magdalena Grzyb, Magdalena Gęsiarz w kategorii TM w IX międzyszkolnych Marszach na Orientację „Inomania”.
  • V m. Gimnazjum 12 w Gimnaazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – drużynowe zawody LA – dziewczęta.
  • VI m. Gimnazjum 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – drużynowe zawody LA – chłopcy.
  • VI m. Gimnazjum 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – koszykówka chłopców.
  • VI m. Gimnazjum 12 w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – piłka siatkowa dziewcząt.
  • VI m. Gimnazjum 12 w Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego – pływanie chłopcy.