PIERWSZE SPOTKANIE NAUCZYCIELI Erasmus+ – Portugalia

Pierwsze spotkanie nauczycieli Erasmus+ – Projekt TIME ( Teatr, integracja i wielokulturowość w Europie) w Portugalii

W ramach projektu europejskiego Erasmus+ – Projekt TIME w dniach 21-26 października 2018 r. miało miejsce pierwsze spotkanie nauczycieli szkół partnerskich z Polski, Estonii I Portugalii. Instytucją goszczącą była szkoła AgrupamentoEscolas Antonio AlvesAmorim w miejscowości Lourosa w Portugalii. Celem spotkania było ustalenie wspólnych działań dotyczących projektu, zaplanowanie wideo konferencji dla nauczycieli i uczniów, wypracowanie zasad przygotowania i prezentacji materiałów związanych z projektem. Nauczyciele naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z systemem edukacji w Portugalii i Estonii jak również wymienić się doświadczeniami na temat metod pracy.

Ciekawym doświadczeniem był udział nauczycieli w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez profesjonalną aktorkę. Ich celem było praktyczne zapoznanie się z technikami gry aktorskiej.

Z tematem projektu związane też było zwiedzanie Teatru Narodowego w znanej miejscowości Porto.

Nauczyciele i uczniowie z Koła teatralnego szkoły portugalskiej zwiedzili kulisy teatru i poznali techniczną stronę przygotowania spektakli.

Elementem spotkania w Portugalii było również poznanie kultury i tradycji tego kraju. Podczas Wieczoru Kultury nauczyciele mieli okazję posłuchać muzyki ludowej w wykonaniu lokalnego zespołu folklorystycznego. Zwiedzili też fabrykę korków, jako że region ten słynie z produkcji wyrobów korkowych, a surowca dostarczają lasy korkowe położone na południu kraju.

Według opinii nauczycieli ze szkól partnerskich było to owocne spotkanie, motywujące do pracy nad ciekawym projektem.

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie siedzą, tabela i w budynku   Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku                                 Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku  Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, tabela i w budynku