MIEJSKI DZIEŃ INTELIGENTNEJ ENERGII

Lodowe eksperymenty, ekologiczna pracownia artystyczna, energorower i autobus energetyczny to tylko niektóre z licznych atrakcji, które będą czekać na mieszkanki i mieszkańców w piątek, 28 września na placu Biegańskiego.

Wszystko w ramach kolejnej edycji Miejskiego Dnia Inteligentnej Energii. Wszystkie mieszkanki i mieszkańców, którzy od 10.00-17.00 pojawią się na placu Biegańskiego, czeka wiele niespodzianek.

W programie m.in. pokazy doświadczeń – lodowe eksperymenty, ekologiczna pracownia artystyczna dla najmłodszych, energorower czyli urządzenie do wytwarzania energii elektrycznej za pomocą roweru,gry, zabawy, konkursy przy muzyce i quizy. Na miejscu będą też eksperci z zakresu ograniczania niskiej emisji, służący zainteresowanym fachową pomocą. 

Na placu Biegańskiego zatrzyma się również autobus energetyczny, z mobilnym, specjalistycznie wyposażonym centrum informacyjno-edukacyjnym.
Eksperci jeżdżący autobusem tworzą grupę doradczą, która oferuje nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.

Podczas festynu, zostanie rozstrzygnięty konkurs ekologiczny dla przedszkolaków i uczniów częstochowskich szkół, zatytułowany ,,Dzieci i młodzież dla środowiska” (o godz. 10.00).

Częstochowa jako Sygnatariusz Porozumienia między burmistrzami podejmuje inicjatywy zmierzające w kierunku kształtowania postaw ekologicznych oraz podniesienia świadomości w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed współczesnymi samorządami jest zapewnienie odpowiednich warunków dla zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego gminy, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Ogromną rolę odgrywa w tym zakresie sposób korzystania z energii, od której zależny jest praktycznie każdy rodzaj aktywności.

Częstochowa jako lider w obszarze kształtowania i realizacji zrównoważonej gospodarki energetycznej realizuje liczne działania edukacyjne i promocyjne, m.in. Miejskie Dni Inteligentnej Energii.

Energetyczna Częstochowa zaprasza mieszkańców do wspólnej zabawy w piątek 28 września na Placu Biegańskiego (godz. 10.00 – 17.00).

http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=11380