Aktywni obywatele promujący dziedzictwo kulturowe

Uczniowie ze szkół Rumunii, Włoch, Grecji i Portugalii odwiedzili Częstochowę w ramach projektu ,,Aktywni obywatele promujący dziedzictwo kulturowe”.

Projekt, w którym uczestniczy także Szkoła Podstawowa nr 41 im. Jana Matejki, jest realizowany w ramach programu Erasmus+ i ma zachęcać uczniów do udziału w wydarzeniach kulturalnych. Jego celem jest aktywizacja zaangażowania obywatelskiego wśród uczniów, podniesienie świadomości dziedzictwa kulturowego jako kluczowego czynnika ułatwiającego dialog międzykulturowy wśród młodzieży w wieku 12-14 lat oraz zwiększenie kreatywności, innowacyjności i wrażliwości kulturowej uczestników.

W spotkaniu z przedstawicielami miasta, które odbyło się 4 lutego w sali sesyjnej urzędu, wzięli udział także uczniowie z SP nr 41.

Zagraniczni goście w programie wizyty mają m.in. zwiedzanie miasta i klasztoru na Jasnej Górze, warsztaty kulinarne, plastyczne i teatralne oraz wycieczkę do Krakowa, Wieliczki i Wadowic.

Źródło:
UM Częstochowy