Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy

6 czerwca w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza zostały wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazły się nasze uczennice: Dominika Majer, Agnieszka Prudło, Martyna Klekot i Martyna Szwed. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

10 czerwca w naszej szkole odbyła się XI edycja Powiatowego Konkursu z Historii Sztuki i Historii Ojczystej „Dzieje Polski w twórczości Jana Matejki”. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach – historycznej „Polska Jagiellonów i królów elekcyjnych” i plastycznej, w tym roku pod tytułem „Martwa natura w rysunku i malarstwie”. Konkurs organizowany jest we współpracy z Muzeum Częstochowskim pod patronatem Śląskiego Kuratorium Oświaty. Za przygotowanie konkursu odpowiadały: p. M. Papalska – nauczyciel historii i p. B. Górniak – nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom za udział w konkursie i gratulujemy wyróżnień!!!

Wyniki na stronie szkoły.

Wielcy Polacy mający korzenie na Kresach

Uczennice Anna Bocianowska (3b), Róża Fąfrowicz (3b), Marianna Mrozek (3b) i Martyna Surlej (3f) zostały Laureatkami Powiatowego Konkursu na Prezentację Multimedialną „Wielcy Polacy mający korzenie na Kresach” organizowanego w ramach projektu „… a serce zostało na Kresach” z okazji Dni Lwowa i Kultury Kresowej pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Opiekunami uczennic są: p. Jolanta Malasiewicz i p. Magdalena Papalska. Gratulujemy!!!

SPEKTAKL „STOPKLATKA”

6 czerwca uczniowie klasy 3b oraz uczniowie zaangażowani w projekt Erasmus+ „Theatre, Inclusion and Multiculturalism across Europe” mieli okazję obejrzeć spektakl pt.: „Stopklatka”. Po przedstawieniu uczestniczyli w spotkaniu z odtwórcą głównej roli – aktorem Adamem Machalicą

BRATYSŁAWA-WIEDEŃ

W dniach 3 – 5 czerwca uczniowie naszej szkoly uczestniczą w wycieczce Bratysława – Wiedeń. Foto: Zwiedzanie Bratysławy.

WIEDEŃ

Morawski Kras i Brno w Czechach